Målet för laget med boll är att passa bollen till den neutrala spelaren inuti halvcirkeln som spelar en passning till den djupare neutrala spelaren.
Uppställning:
Ytan 30 x 30 är uppdelat i två halvor. De två lagen spelar 3 mot 3 +1 neutral spelare) inuti båda halvorna. Ytterligare 2 neutrala spelare finns i de två halvcirklarna i mitten.
Organisation:
Under första halvlek spelar de 3 mot 3 plus 1 neutral spelare.Efter minst 3 till 5 pass, är det tillåtet att passa till andra sidan genom den neutrala spelare i cirkelområdet som spelar tillbaka till den andra neutrala spelaren i cirkeln som passar ut till den andra sidan.Sedan ska bollen skickas till en spelare i samma lag inuti andra halvan som visas.Om det försvarande laget (röda i diagrammet) vinner bollen fortsätter de övningen med samma mål.Det lag som uppnår flest spelomkopplingar inom 4-5 minuter vinner tävlingen.